Desse kan du stemme på
Her er partia som stiller liste i Buskerud.
Hallingdølen følgjer stortingsvalet måndag kveld med resultatservice på hallingdolen.no.
Papiravisa tysdag blir trykt til vanleg tid, og vil ikkje ha resultat frå stortingsvalet. På nettet derimot, blir det nyheitsoppdatering etter kvart som resultata blir klare.
Artikkelen held fram under annonsen.
Det er venta eit jamt resultat og ei spennande valnatt. Dette kan du følgje på den digitale valtenesta på www.hallingdolen.no. I tillegg blir det oppdaterte nyheitsartiklar etter kvart som resultata er klare i distriktet vårt.
Kandidatane
Her er partia som stiller liste i Buskerud. Toppkandidatane til Arbeiderpartiet, Høgre, Fremskrittspartiet, Senterpartiet, Venstre, Kristeleg Folkeparti, Sosialistisk Venstreparti, Miljøpartiet De Grønne og Raudt har me i tillegg presentert med større artiklar. Klikk på namnet for å lesa meir.
Arbeiderpartiet
1. Martin Arvid Kolberg, fødd 1949, Lier
2. Lise Christoffersen, 1955, Drammen
3. Masud Gharahkhani, 1982, Drammen
4. Anne Sandum, 1973, Ringerike
5. Niclas Tokerud, 1990, Øvre Eiker
6. Heidi Granli, 1985, Gol
Artikkelen held fram under annonsen.
11. Tore Bøygard, 1952, Ål
14. Kirsten Gjestemoen Hovda, 1951, Nore og Uvdal
Høgre
1. Trond Helleland, fødd 1962, Drammen
2. Kristin Ørmen Johnsen, 1953, Drammen
3. Anders B. Werp, 1961, Øvre Eiker
4. Iselin Haugo, 1988, Ål
5. Christopher Amundsen Wand, 1987, Hole
Fremskrittspartiet
1. Morten Wold, fødd 1967, Modum
Artikkelen held fram under annonsen.
2. Jon Engen-Helgheim, 1981, Drammen
3. Tone Heimdal Brataas, 1970, Røyken
4. Eilev Bekjorden, 1965, Flesberg
5. Morgan Langfeldt, 1968, Lier
7. Tor Grøthe, 1968, Hemsedal
10. Karsten Ekeren, 1958, Flå
Senterpartiet
1. Per Olaf Lundteigen, fødd 1953, Øvre Eiker
2. Sigrid Simensen Ilsøy, 1978, Hol
Artikkelen held fram under annonsen.
3. Magnus Weggesrud, 1990, Nedre Eiker
4. Else Marie T. Rødby, 1982, Hurum
5. Viel Jaren Heitmann, 1992, Rollag
7. Elin Bergerud, 1987, Nore og Uvdal
13. Eli Hovd Prestegården, 1965, Nore og Uvdal
Venstre
1. Rebekka Borsch, fødd 1976, Røyken
2. Tom Hedalen, 1967, Drammen
3. Tove Hofstad, 1969, Lier
Artikkelen held fram under annonsen.
4. Anne Kjersti Frøyen, 1961, Ål
5. Runolv Stegane, 1952, Sigdal
10. Steinar Bleken, 1960, Hemsedal
Kristeleg Folkeparti
1. Jostein Rensel, fødd 1973, Røyken
2. Cathrin Janøy, 1982, Nedre Eiker
3. Mats Harjo Skaar, 1990, Lier
4. Hege Irene Fossum, 1964, Hole
5. Trond Johansen, 1953, Drammen
Artikkelen held fram under annonsen.
9. Ludvig Munkejord, 1961, Gol
10. Olav Støyten, 1963, Hemsedal
11. Liv Asdahl Solberg, 1953, Ål
Sosialistisk Venstreparti
1. Arne Nævra, fødd 1953, Lier
2. Tonje Benedikte Kopstad, 1971, Gol
3. Sadi Emeci, 1967, Drammen
4. Åse Lund, 1982, Drammen
5. Kenneth Sørum Bekkemoen, 1989, Hole
14. Lill Synnøve Samuelsen, 1953, Nore og Uvdal
Miljøpartiet De Grønne
1. Ståle Sørensen, fødd 1972, Drammen
2. Vilde Håvardsrud, 1994, Kongsberg
3. Janiche Karin Solheim, 1953, Lier
4. Jan Kristian Karlsen, 1965, Røyken
5. Silje Breivik, 1991, Drammen
Raudt
1. Jørgen Harboe Wilhelmsen, fødd 1970, Drammen
2. Marianne Nyland, 1958, Kongsberg
3. Magnhild Nilsen, 1982, Røyken
4. Maria Cecelia Asnan Ingles, 1969, Drammen
5. Aina Terese Heberling, 1994, Drammen
8. Anders Evenstuen, 1975, Flå
Demokratene i Norge
1. Cato Andre Berggrav Tansøy, fødd 1969, Øvre Eiker
2. Jørn Ove Walstad Hansen, 1971, Drammen
3. Stig Andersen, 1970, Røyken
4. Gunnar Andreassen, 1964, Drammen
5. Jorunn Aaselle Olsen, 1966, Vennesla
6. Trond Ellingsen, 1953, Ål
13. Geir Pålrud, 1970, Gol
Partiet De Kristne
1. Sten Klevås Olsen, fødd 1949, Rygge
2. Henry Dahl, 1951, Modum
3. Steinar Sund, 1956, Ringerike
4. Kjell Arne Pedersen, 1960, Drammen
5. Oddny Marie Vik Dahl, 1951, Modum
13. Johnny Normann, 1955, Ål
Alliansen
1. Ellen Due Brynjulfsen, fødd 1962, Nittedal
2. Jarle Inge Solli, 1955, Karlsøy
3. Willy H. Hansen, 1951, Oslo
4. Hans Jørgen Lysglimt Johansen, 1971, Oslo
5. Petter Amundsen, 1962, Oslo
Helsepartiet
1. Lise Askvik, fødd 1969, Skedsmo
2. Lene Sundfær Haug, 1968, Oslo
3. Elisabeth Overaa, 1959, Drammen
4. Marianne Bergvall, 1958, Drammen
5. Reidunn Hilde Vist, 1952, Drammen
Kystpartiet
1. Paul Hanssen, fødd 1957, Røyken
2. Sanna Solbak, 1961, Sandefjord
3. Berit Wiersholm, 1966, Re
4. Trond Jansen, 1942, Frogn
5. Erik Strand, 1973, Oslo
Liberalistene
1. Carlo Magnus Hermansson, fødd 1974, Drammen
2. Kjetil Fagernes Pedersen, 1972, Drammen
3. Morten Stenersen, 1976, Drammen
4. Tord Christian Freuchen, 1976, Drammen
5. Daniel Holden, 1994, Trondheim