Iselin Haugo frå Ål står på åttande plass på lista til Viken Høgre før valet i haust.
Iselin Haugo frå Ål står på åttande plass på lista til Viken Høgre før valet i haust. Foto: Buskerud fylkeskommune

Desse stiller til val i Viken

Eit knippe hallingar har fått plass på dei politiske listene i Viken. Her kan du sjå kven.

Det er kommune- og fylkestingsval til hausten. Det betyr at me skal stemme fram dei som skal styre i den nye Viken-regionen. Totalt skal me velje 87 kandidatar til Viken fylkesting.

For å gjera det enklare for deg - her er snarvegane til dei partia som har hallingar på listene(og lenger ned på sida finn du samtlege lister i Viken, i si heilheit):

Snarveg til Høgre

Snarveg til Framstegspartiet

Snarveg til Senterpartiet

Snarveg til Arbeiderpartiet

Snarveg til Raudt

Snarveg til Venstre

Snarveg til Helsepartiet

1. april gjekk fristen ut for å levere listene, det vart 18 i talet i Viken. No skal Fylkesvalstyret undersøke om listeforslaga oppfyller krava i vallova.

Artikkelen held fram under annonsen.

Her er alle listene (dei ti fyrste er sett opp med bustadadresse og det same er kandidatane frå Hallingdal):

Høgre

(bustadkommune ikkje oppgitt)

1. Anette Marie Solli

2. Tare Opdal Hansen

3. Simen Nord

4. Kari Sofie Bjørnsen

5. Sandra Brunet

6. Roar Lund

7. Lise Hagen Rebbestad

Artikkelen held fram under annonsen.

8. Iselin Haugo, Ål

9. Synnøve Kongsrud

10. Morten Eriksrød

11. Erik Unaas

12. Sebastian Næss Langaas

13. Egil Ax

14. Hans Gunnar Melgaard

15. Dag Øivind Henriksen

16. Gretha Evelin Thuen

17. Maren Winnem

Artikkelen held fram under annonsen.

18. Christina Højer Mørkve

19. Lars Berge

20. Monica Camen Gåsvatn

21. Johan Baumann

22. Trine-Lise Østlund Blime

23. Adnan Afzal

24. Lasse Storvik Lehre

25. Glenn Håkon Melby

26. Nils Fredrik Wisløff

27. Torill Hodt Heggen

28. Jonas Nikolaisen

29. Thor Hals

30. Ketil Nordengen

31. Cordelia Bardalen

32. Kjell Günther Pettersen

33. Gunnar Helge Wiik

34. Gretha Kant

35. Inger-Brit Vindegg, Hol

36. Bente Krystad Heiersjø

37. Frederikke Stensrød

38. Kirsti Kierulf

39. Anita Skrelleberg

40. Thomas Fosen

41. Mathias Opdal Weseth

42. Aleksander Abelsen

43. Sigrid Marie Thielemann

44. Dag Fjeld Edvardsen

45. Haakon Kvenna Veum

46. Lise Nygård Lund

47. Fredrik Holm

48. Nneka Okoye

49. Ole Johan Aulie

50. Rune Owrenn Ihle, Nes

51. Marit Kildedal

52. Caroline Hoff

53. Rune Grundekjøn

54. Simen Murud

55. Rable Wehib Jama Wais

56. Runar Andersen

57. Arne Jørstad

58. Terje Hegge

59. Simen Jørgensen

60. Line Spiten

61. Herman Midtsjø

62. Hilde Merete Feragen

63. Jon Hovland

64. Hanne Birgitte Lindbak Haatuft, Hol

65. Halvor Rennehvammen, Nore og Uvdal

66. Cathrine Jensen

67. Richard Nortand

68. Thomas Bæk Jahreie

69. Erik Adland

70. Elin Margrethe Lexander

71. Ivar Eskestrand

72. Kine Dirra Bøhlerengen

73. Jarle Hovland

74. Carsten Arnt-Jensen

75. Fredrik Dale Refling

76. Anahita Ambrosio

77. May-Ann Fagerheim

78. Tove Marie Farstad

79. Hallstein Flesland

80. Ove Gundersen

81. Nils Holm

82. Terje Torsteinson

83. Christer Alexander Jensen

84. Caroline Grønli Andersen

85. Bjørg Kristin Lund

86. Mette Høyem

87. Fin Resch

88. Svetlana Fjæren Neteland

89. Jon-Andreas Kolderup, Hol

90. Stein Ramberg

.

Sosialistisk Venstreparti

1. Camilla Sørensen Eidsvold, Fredrikstad

2. Balder Alvær Olfsen, Bærum

3. Kathy Lie, Lier

4. Sadi Emeci, Drammen

5. Ruth Birkeland, Eidsvoll

6. Terje Turøy, Moss

7. Live Solhaug, Frogn

8. Audun Hammer Hovda, Ringerike

9. Rannveig Kvilte Andresen, Ski

10. Gernot Ernst, Kongsberg

11. Margreet Jansen Brovold

12. Sahar Madahian

13. Leon Nathanlel Stellander

14. Brit Østfold Fredriksen

15. Asbjørn Grønland

16. Beate Føli

17. Frode Akenes-Johnsen

18. Annett Helen Evensen

19. Aihan Fatah Jar

20. Anita Malmer Solli

21. Fridtjof Dahlen

22. Rita Sklnstad-Bermingrud

23. Knut Merox Iversen

24. Monica Skeide Glad

25. Erik Hauge, Nore og Uvdal

26. Thyra Aisha Græsdal

27. Abdul sitar Shwany

28. Helene Petersen-Sveen

29. Roger Kristensen

30. Anne Aga

31. Kenneth Sørum Bekkemoen

32. Claudia Behrens

33. Karl lnggard Sæther

34. Ellen Margarethe Stabursvlk, Hemsedal

35. Mahmod Ahmad

36. Silje Louise Waters

37. Martin Berthelsen

38. Anne Tove Græsdal

39. Våge Lars Andreassen

40. Toril Mesna

41. Johan Ludvig Brattås

42. Britt Wemberg Øyen

43. Parviz Salimi

44. Lene Haanshus

45. Espen Christer Ness Endal

46. Lena Reitan

47. Bård Hogstad

48. Hedda Bruncell

49. Øyvind Selnes

50. Mari Ann Berg

51. Bård Arild Søum

52. Kaja Elene Klunderud

53. Kjell Carlson Hovde

54. Vian Hamalawa

55. Sigmund Ruud

56. Janne Grøltumsbråten

57. Øivind Tandberg-Hanssen

58. Anne-Berit Tuft

59. Christian Boye Ruud-Venneraasen

60. Else Kristine Gustavsen

61. Golfred Rygh

62. Marianne Vikdal

63. Ase Lund

64. Kåre Homble

65. Parwa Yahya Ahmad

66. Jan-Erland Asbjørnhus

67. Sylvi Ofstad Samstag

68. Othelie Brødholt

69. Kim Runar Gjelstenli

70. Gine Francine Røsnes

71. Erlend Ødegård Kåsereff

72. Margaret Gundersen

73. Anne-Karin Ødegården

74. Anneli Drevdal

75. Fredrik Myran Wisnes

76. Gro Hansen

77. Tori Snerte, Hemsedal

78. Kjell Meek

79. Amalie Widerberg

80. Victoria Charlotte Horne

81. Anders Nordmo

82. Anne Jordhur-Lier

83. Marit Røyne

84. Åse Heien

85. Brit Riise Fredheim

86. Halvor Ekeland

87. Bernt-Leon Hellesø

88. Anne-Marie Gisholt

89. Lill Harriet Johansen

90. Rune Kjeldsen

91. May Elisabeth Hansen

92. Gjermund Skaar

.

Framstegspartiet

1. Lavrans Kierulf, Drammen

2. Ida Ohme Pedersen, Bærum

3. Håvard Jensen, Tomter

4. Liv Gustavsen, Årnes

5. Leif Eriksen, Fredrikstad

6. Morgan Langfeldt, Sylling

7. Arne-Rune Gjelsvik, Sørumsand

8. Ole Johan Lakselv, Fredrikstad

9. Kristin Løvaas Gjerde, Krokstadelva

10. Lone Kristine Kjølsrud, Lillestrøm

11. Tonje Lavik

12. Michael Torp

13. Knut Tønnes Steenersen

14. Helge Fossum

15. Julia Brannstrom Nordtug

16. Christoffer Pederssen

17. Wenche A. S. Bjerke

18. Svein Andersen Ødeby

19. Gro Haug

20. Mary-Ann Tabrizi

21. Kari Magnussen Blomsø

22. Grethe Karin Aasgaard

23. Ole Hovengen

24. Judith Horntvedt

25. Ingar Sundhålm

26. Anne Elisabeth Østreng

27. Tønnes H. Thomstad

28. Anita Borgvang

29. Elisabeth Stene

30. Cato Seterdal Stenmark

31. Cecilie Helle

32. Per Egil Evensen

33. Yngve Bjerke

34. Stein Bergersen, Gol

35. Herman Foss

36. Sigrid Helene Bradley

37. Lene K. Ulleberg

38. Agnes Bossum

39. Håkon Glemsaker

40. Trond O. Røed

41. Niklas Eriksen

42. Anders Lagerqvist

43. Harald Kollstrøm

44. Kent Wigardt

45. Thomas Bakke Narmo

46. Line Hoff Wilhelmsen

47. Ole Martin Johansen

48. Vibeke Limi

.

 Senterpartiet

1. Anne Beathe Kristiansen Tvinnereim, Enebakk

2. Olav Skinnes, Krødsherad

3. Johan Edvard Grimstad, Råde

4. Brita Skallerud, Ullensaker

5. Magnus Weggesrud, Nedre Eiker

6. Annette Lindahl Raakil, Rygge

7. Eli Hovd Prestegården, Nore og Uvdal

8. Ole Kristian Kaurstad, Nes i Akershus

9. Elisabeth Strengen Gundersen, Eidsberg

10. Anne K. Grimsrud, Lier

11. Dagfinn Sundsbø

12. Håkon Tolsby

13. Elisabeth Bakke

14. Anne-Kari Holm

15. Hans-Peller Aasen

16. Anders Eldsvaag Graven

17. Tor Petter Ekroll

18. Kari Anne Sand

19. Jane Bråthen

20. Inger Kaatorp

21.PålTerjeRørby,Hemsedal

22. Anders Klasele

23. Sylvia Brandsrud

24. Anne Kristine Norman

25. Halvor Bratlie

26. Gudbrand Kvaal

27. Iver T. Stastad

28. Tone Skretting

29. Janne de Jong

30. Dag Lislien

31. Dorthea Enger

32. Jonas Dalen Berg

33. Kjersti-Elise Haugen Løyte, Ål

34. Ann-Kristin Fiskerud

35. Tuva Sjøenden Nybakk

36. Kim Magen Myhre

37. Hans Otto Tomter

38. Reidar Kaabbel

39. Ingunn Dalaker Øderud

40. Gunnhild Gustavsen Huser Hans

41. Ingvald Røed

42. Simon S. Nordanger

43. Paul Johan Mollzau

44. Anne-Grethe Larsen

45. Hildegunn Fossen Mikkelsplass, Nes

46. Anne Hjørnegård Bjerke

47. Gry Mossikhuset

48. Jon Gotfred Grette

49. Finn Oddvar Hebbe Johnsrud

50. Lars Holene

51. Else Marie Rødby

52. Ida Ellseussen

53. Berit Vasdal

54. Tore Dag Skjerdal, Gol

55. Oddvar lgland

56. Bjørge Marckus Huth

57. Kristin Færden Bjella

58. Geir Olsen

59. Elin Johanne Tvele

60. Oddvar Garås

61. Tron Erik Hovind

62. Simen Gjølsjø

63. Randi Haug, Flå

64. Inger Johanne Aaby

65. Anne Holl

66. Inge Georg Høyen

67. Hans Mikal Holter

68. Anette Bodal Bekke

69. Kari Håvardsrud, Hol

70. Eva Holo Kostvelt

71. Øystein Østre

72. Brit-Tove Krekling

73. Inger Betsy Torp

74. Trude Svenneby

75. Ole Morten Sørlie

76. Peder Holm Løvstad

77. Anne Kristoffersen

78. Kristine Huseby, Nore og Uvdal

79. Ellen Syrstad

80. Arild Sunde

81. Stian Bakken

82. Hans Kristian Raanaas

83. Tor Jacob Solberg

84. Marit Waaler

85. Nina Annette Brattvoll

86. Peder Harlem

87. Henrik O. Mørch

88. Nils-Petter Wiik

89. Jens Bakke

90. Ingrid Nikoline Sand

91. Anna Kristine Jahr Røine

92. Tron Kalium

93. Harald Oskar Buttedahl

.

Alliansen

(Bustadkommune ikkje oppgitt)

1. Ellen Due Brynjulfsen

2. Patrik Andreasen

3. Anders Trondstad

4. Kathrine Falck

5. Geir Isaksen

6. Tommy Nilsen

7. Jan Petter Orvøy

8. Ellen Marie Due

9. Frode Brekkeflat Berg

10. Lars Thorsen

11. Anna Bråten

12. Erik Walter Johansen

.

Kristeleg Folkeparti

1. Ida Lindtveit Røse, Nordre Follo

2. Britt Egeland Gulbrandsen, Spydeberg

3. Kjell Erland Grønbeck, Øvre Eiker

4. Lars Salvesen, Eidsvoll

5. Hege Irene Fossum, Hole

6. Brynjar Høidebraaten, Våle

7. Astrid-Therese Theisen, Bærum

8. Helge Haraldset Hafsås, Hemsedal

9. Kamilla Synnøve Nandrup Pettersen, Fredrikstad

10. Jostein Rensel, Asker

11. Karine Skoglund

12. Knut Espeland

13. Ingunn E. Ulfsten

14. Leontine Umugiraneza

15. Trond Johansen

16. Lise Wenche Karlsen

17. Torleiv Ole Rognum

18. Arnfinn Holten

19. Øivind Tønnes Reymert

20. Sara Tellefsen

21. Einar Holstad

22. Ann-Karin Aarvik

23. Roy Andre Midtgård

24. Lars Johan Rustad

25. Kari Koppang Fuglevik

26. Olav Støyten, Hemsedal

27. Hilde Marie Bergly

28. Lina Lublana

29. Anne Lise Søvde Valle

30. Arne Inge Mathisen

31. Anne Karine Gramen

32. Kari Anne Karlsen

33. Ragnhild Brenås

34. Ludvig Munkejord, Gol

35. Ragnhild Holmedahl

36. Dagfinn Stærk

37. Ståle Berdal

38. Merete Fjeld Ardal

39. Marianne Nordlie

40. Marit Kjøllesdal

41. Øyvind Nerheim

42. Annie Rommetveit

43. Reidun Brusletten, Nes

44. Simon Friis Larsen

45. Mona Hovland Wendelborg

46. Odd Ame Gusrud

47. Liv Wergeland Sørbye

48. Morten Gjerløw Larsen

49. Knut Stubben

50. Arne Willy Dahl

51. Jan Helge Aker

52. Hava Biser Ihtiman

53. Jolanta Gluksman

54. Finn Alexander Jensen

55. Brynhlld Heitmann

56. Tetje Aadne

57. Anne Berit Sverd

58. Børge Bekkestad, Ål

59. Finn Tellsgård

60. John Thune

61. Tetje Wollan Dahl

62. Sindre Frøyshov

63. Monika Lindås

64. Berzat lhtimanl

65. Solhid Rygg

66. Roy Sletner

67. Karl Ravnsborg

68. Rune Skansen

69. Kristin Rønnaug Farstad

70. Ingar Nergård, Hemsedal

71. Dagrun Agnete Ødegaard

72. Helge Pettersen

73. Arne Solberg

74. Lise Kragsel Furuseth

75. Ole Røed

76. Jorunn Strand Askeland

77. Anders Lid

78. Lillian Hansesætre

79. Dan Levi Hykkerud

80. Ragnhild Moslet Egeberg

81. Per Lebesby

82. Bjørn Angell

83. Steinar Stenvik

84. Bjørnar Grønbech

85. Hildur Horn Øien

86. Victor Vastiampillai

87. Kari Husøy

88. Billy Taranger

89. Silje Camilla Engehagen Myrhaug

90. Karl Edvin Moksnes

91. Simen Bondevik

.

Arbeiderpartiet

1. Tonje Brenna, Ullensaker

2. Roger Ryberg, Asker

3. Siv Henriette Jacobsen, Moss

4. Andreas Lervik, Sarpsborg

5. Hoda Imad, Nordre Follo

6. Jens Petter Hagen, Lillestrøm

7. Tonje Kristensen, Drammen

8. Rune Fredriksen, Fredrikstad

9. Torunn Skottevik, Lørenskog

10. Bjørn Tore Ødegården, Kongsberg

11. Cecilie Agnalt

12. Are Helseth

13. Gunvor Eldegard

14. Erik Kaupang, Hol

15. Anne Sandum

16. Fredrik Kveseth

17. Hege Dubec

18. Martin Ludvigsen

19. Jenny Evjen

20. Mons-Ivar Mjelde

21. Bhanuja Rasiah

22. Lars Pedersen Due

23. Petra Brinch

24. Ole Guttorm Brenden

25. lna Ubak

26. Steinar Berthelsen

27. Grete Lise Lunde Ingerøe

28. Tobias Linge

29. Elin Maria L’Estrange

30. Terje Bråthen

31. Anne Kristin Hov Hilleren

32. Terje Moland Pedersen

33. Tove Steen

34. Vidar Mikalsen

35. Camilla Aas

36. Runar Landsverk

37. Tone Merethe Hansen

38. Sigmund Valberg

39. Inger Lønseth

40. Terje Olsson

41. Kari Aalerud

42. Terje Granerud

43. Dagny Sten

44. Bendik Thun

45. Aase Furali

46. Atle Ottesen

47. lselin Andresen Olafsen

48. Ivar Ekanger

49. Merete Gandrud, Flå

50. Trygve Westgård

51. Mona Vauger

52. Amund Kjemli

53. Merete Bellingmo

54. Ståle Skjønhaug

55. Marte Gustavsen Ødegården

56. Jarle Tranøy

57. Maria lmrik

58. Steinar Ottesen

59. Marianne Riis-Rasmussen

60. Øyvind Kleven

61. Karine Pedersen

62. Petter Trønnes

63. Laila Olsen Rode

64. Terje Vestby

65. Unni Garsjømoen

66. Ove Solberg

67. Wenche Olsen

68. Øivind Sand

69. Vilde Eriksen Bjerknes

70. Svein Vargan

71. Eli Svarverud

72. Chiga Bisimwa

73. Iren Bekkevold Berg

74. Arne Andreas Olsen

75. Shkendie Shala

76. Terje Berghagen

77. Rita Hirsum Lystad

78. Jørgen Lorentzen

79. Signe Ramson Høie

80. Jaran Berg

81. Dagny Arnestad

82. Dag Johnsrud

83. Helene Bøsei Olsen

84. Rutkay Sabri

85. Inger Lise Skartlien

86. Ulf Torben

87. Redi Tone Rønoldtangen

88. Arne Arnesen

89. Lirigzona Berisha, Ål

90. Shakeel Rehmann

91. Marit Bjørlo

92. Vidar Schei

93. Helen Bøsterud

.

Raudt

1. Hans Petter De Fine, Drammen

2. Ann May Noomi Martinsen, Moss

3. Tobias Langås Handeland, Asker

4. Silje Kjosbakken, Sørum

5. Lars Tveiten, Moss

6. Anne Steinsland, Ski

7. Kåre Inge Andersen, Sarpsborg

8. Britt Helen Bøhler, Ringerike

9. Hannah Berg, Fredrikstad

10. Ingunn Strand Johansen, Drammen

11. Anders Erikstad

12. Inger Lise Sandvik

13. Jorge Rafael Briceno

14. Hanne Høias

15. Geir Christensen

16. Sol Skipnes

17. Jan Petter Bastøe

18. Bente Dahl Karlsen

19. Anders Evenstuen, Flå

20. Mursal Hekmat

21. Egil Ramdal

22. Tone Svarverud

23. Rune Bård Hansen

24. Lotte Mariella Pettersen

25. Joachim Espe

26. Randi Elizabeth Bergan

27. Jan-Erik Andersen

28. Marthe Bastøe

29. Bjørn A. Larsen

30. Turid Myren, Hol

31. Captain Blåseropptil Storm

32. Ida Haus

33. Einar Zwaig

34. Ase Øyri

35. Ole Magnus Eide

36. Marilena Aker

37. Bjørn Terje Schømer

38. Siri Myrbraaten

39. Edmund Berg

40. Magnhild Nilsen

41. Harald Gleditsch

42. Camilla Lunde

43. Mathias Signebøen

44. Ragnhild Gudrun Vikesland

45. Audun Jakobsen

46. Inger Lise Gobakken

47. Tore B. Kristiansen

48. Gunn Frishalm

49. Geir Aasen

50. Marie Veigaard

51. Jon Magnus Andersen

52. Liv Ornsæter

53. Karl Arvid Beisby

54. Linn Beisby

55. Lars Mamen

56. Nanna Kristoffersen

57. Bjarte Rundereim, Gol

58. Pia Høiås

59. Markus Fjeldstad Reve

60. Victoria Gaarder

61. Svein E Majerberget

62. Jorun Bråten

63. Stein Stugu

64. Hilde Skjelvik

65. Helge Hellevang

66. Stein Buan

67. Arnljot Ask

.

Demokratene

1. Ellen Due Brynjulfsen, Hagan

2. Dan Henry Bøhler, Hagan

3. Christen Krogvig, Lillestrøm

4. Hege Kristine Hjelvin, Skedsmokorset

5. Tor Ingar Lofthus, Gressvik

6. Katrine Falck, Drøbak

7. Ellen Marie Due, Hønefoss

8. Jan Petter Orvøy, Skjeberg

9. Frode Brekkeflat, Hønefoss

10. Terje Karlsen, Drammen

11. Tommy Nilsen

12. Daniel Tsur

13. Kenneth Arstad

14. Tom Gløgård

15. Tor Pedersen

16. Anne Nyhus

17. Kenneth Halse

18. Egill Arnulf Engseth

19. Sophie Falck Berg

20. Andreas Hansen

.

Piratpartiet

1. Olav Have Holm, Borgenhaugen

2. Jan Peter David Frisk, Hyggen

3. Henning Holmedal, Lørenskog

4. Øystein Sættem Middelthun, Siggerud

5. Daniel Bjerkeli, Oslo

6. Ole Kristian Bill, Greåker

7. Anders På Kanten, Fredrikstad

8. Ulrik Berg Arup Seip, Oslo

9. Knut Willy Johannessen, Sarpsborg

10. Olav Eivind lndergaard, Slemmestad

11. Odd Ivar Øyen Heby

.

Liberalistene

1. Deniz Strengehagen Gungør, Årnes

2. Fredrik Johansen, Drammen

3. David Dutheil, Fredrikstad

4. Petter Holene, Stabekk

5. Espen Hagen Hammer, Bekkestua

6. Carlo Magnus Hermansson, Drammen

7. Bjørn Magne Slinde, Eidsvoll

8. Rune Hasle, Kløfta

9. Henriette Brustad, Lommedalen

10. Thomas Johanson, Sandvika

11. Remy Bugge

12. Wivikke Tikki Tank-Nielsen

13. Tryggve lmset

14. Marcus Hovet

15. Martin Olaisen Halle

16. Tom Erik Brauer

17. Knut-Eirik Baade

18 Anders Olsen Vold

19. Tarjei Gilbrant

20. Henning Langvandsbråten

21. Jan Karlengen

22. Marcus Søfteland

23. Jonas Henriksen

24. Jakob Hasselgård

25. Trond Sørensen

26. Bjørn Marius Osrønningen

27. Sarah Leandra Hovet

28. Christer Sverre

29. Natalya Engelsrud Fritzen

30. lrina Hasle

31. Thomas Christian Philibert

32. Christopher Thorgersen

33. Aria Amirvar

34. Christoffer Døhlen

35. Henrik Engelsrud Fritzen

36. Sindre Rudshaug

37. Heni lrdiana Holene

38. Andre Warem

39. Ahmad Zaki Nawabi

40. Terje Andreas Drage Markussen

41. Gaute Hagen

42. Cecilie Oma Lier

43. Peter Dutheil

44. Kim Remy Waale

45. Andre Larsen Risnes

46. Robert Haugen

47. Kjetil Jacobsen

48. Marius Bratz Arntzen

49. Christopher Jordahl Nilsen

50. Daniel Lilleberg

51. Andre Wilberg Jacobsen

52. Kristoffer Tærud

53. Lars Vegard Vesterhagen Bundli

54. Tommy Lende Sørbråten

55. Rolf Conrad

56. Lars Finn Molvig

57. Krzysztof Szafranski

58. Gisle Håkon Sjaavik Arntzen

59. Carl Frederick Botten

60. Sebastian Andre Halhjem Kjeilen

61. Vegar Halås

62. Thomas Thaulow Stöcklin

63. Marius Kjeldahl

64. Knut Patrick Waldron Gråbø

65. Christian Westlye Larsen

66. Lars Thorvaldsen

.

Venstre

1. Solveig Schytz, Ås

2. Ole Andreas Lilloe-Olsen, Bærum

3. Tove Hofstad, Lier

4. Finn-Erik Blakstad, Moss

5. Marcus Andre Holst-Pedersen, Lillestrøm

6. Hulda Tronstad, Bærum

7. Njål Vikdal, Asker

8. Anders Wengen, Drammen

9. Camilla Edi Hille, Nordre Follo

10. Trond Egil Svandal, Fredrikstad

11. Kristine Nore

12. Boye Bjerkholt

13. Eidi Ann Hansen

14. Timo Nikolaisen

15. Ingunn Herstad Hensel

16. Sindre Westerlund Mork

17. Helge Grundstad

18. Gunn-Torill Homme Mathisen

19. Stein Vegard Leidal

20. Erik Hørluck Berg

21. Azra Sudic Suslu

22. Lars Peder Nordbakken

23. Amelia Kristine Aune

24. Thomas Mosberg-Stangeby

25. Steinar Bleken, Hemsedal

26. Solveig Toft

27. Margrethe Prahl Reusch

28. Runolv Stegane

29. Ylva Olsson

30. John Tore Altenborn

31. Birgitta Prøis

32. Anne Sofie Riseng

33. Inge Hallgeir Solli

34. Hedda Wølner Kristiansen

35. Joakim Karlsen

36. Hilde Roland

37. Eirik Romstad

38. Jenny Margrethe Hensel Vikeby

39. Arjo van Genderen

40. Jorunn Nakken

41. Maud Sørum Vestnes

42. Anette Coucheron

43. Oddvar Meyer

44. Jan Martin Vevatne

45. Anita Ulvseth

46. Bernt Bucher-Johannessen

47. Anne Line Gudbjørgsrud

48. Anne-Marit Lillestø

49. Bjørn Flo Knudsen

50. Gabriella Grossmann

51. Liam Tran

52. Bjørn Schwensen

53. Cathrine Aasen Roksvåg

54. Jim Cato Smestad

55. Heidi Cutler

56. Ellen Marie Stene

57. Sureshkumar Anton Nihal Johnpillai

58. Lloyd Patrick Heldahl Larsen

59. Tone Astrid Svarstad

60. Stephen Meinich-Bache

61. Geir Cato Kristiansen

62. Hikmet Yasemin Koc

63. Erlend Andre Elvnes

64. Helge Stiksrud

65. Johanna Andrea Podhorny

66. Jonas Tautra Vevatne

67. Elisabeth Krathe Steve

68. Frank Roland

69. Julie Vaage

70. Marianne Wethal

71. Olav Fjeld Kraugerud

72. Laila Synnøve Merli Asak

73. Kari Aanes Ekhougen

74. Mimesa Balagic

75. Øystein Senum

76. Kaj Clausen

77. Katrine Elisabeth Veive Gjærum

78. Kester Marius Bandlien

79. Knut Luxengård Ridderhus

80. Kristin Engely

81. Marianne Henriksen Nessheim

82. Mathis Tangestuen

83. Ole Martin Kristiansen

84. Petter Sæterøy

85. Rolv Møll Nilsen

86. Sidsel Skjelmerud

87. Sturla Hallås

88. Tom Pedersen

89. Vegard Bjørnå Floa

90. Sebastian Straumsheim-Rønsen

91. Øystein Flesland

92. Eirik Trygve Bøe

93. Runar Bålsrud

.

Partiet De Kristne

1. Tom Andre Henriksen, Askim

2. Steinar Wold, Vestby

3. Daniel Kadrpour, Kongsberg

4. Inger Marit Sverresen, Sarpsborg

5. Erik Selle, Lommedalen

6. Trygve Strysse, Drammen

7. Terje Hansen, Gjettum

8. Johnny Normann, Ål

9. Henriette Wold, Vestby

10. Jon Harald Bakstad, Solbergmoen

11. Steinar Sund

12. Charlotte Justnæs

13. Anne Toril Oustorp

14. Anna Grethe Justnæs

15. Jan Åge Bråten

16. Svein Jarle Strysse

17. Stein Ove Hansen

18. Gro Sissel Evensen

19. Madeleine Wold Øfsti

.

Kystpartiet

1. Terje Røberg, Ullensaker

2. Karina Hyggen Amland, Bærum

3. Jens Egil Moen, Fredrikstad

4. Ann-Karina Otterlei, Marker

5. Trond Jansen, Frogn

6. Mathias Nordvold Wærpen, Aurskog-Høland

7. Paul Oddvar Hansen, Røyken

8. Torleif Hansen, Aurskog-Høland

9. Tom Idar Wangberg, Hobøl

10. Morten Wethe, Bærum

.

Miljøpartiet Dei Grøne

1. Kristoffer Robin Haug, Ås

2. Hanne Lisa Matt, Røyken

3. Benedicte Lund, Moss

4. Kristin Antun, Nannestad

5. Øyvind Solum, Nesodden

6. Ståle Sørensen, Drammen

7. Signe Bakke Sølberg Johannessen, Bærum

8. Janicke Karin Solheim, Lier

9. Ida Julsen, Fredrikstad

10. Nikki Schei, Bærum

11. Eivind Holl-Elimari

12. Anne Hilde Røsvik

13. Eline Stangeland

14. Sigve Brouwer

15. Herman Ekle Lund

16. Marius Hagen

17. Line Asphaug

18. Vilde Håvardsrud

19. David Medeiro Danielsen

20. Hans Martin Enger

21. Mansor Zalmai

22. Frank Vigart Eriksen

23. Emily Moren Dahl

24. Nina Amin Kadir

25. Bjørn Tore Kjølholt

26. Bente Marie Bakke

27. Andre Arman Helgestad

28. Arne Johan Isaksen

29. Hildebrando Palacios Berrios

30. Eirik Ballestad

31. Marthe Arnesen

32. Carl Emil Vogt

33. Kristian Kallevik

34. Lisa Kara Froyland

35. Ingunn Bohmann

36. Brit Eva Helgedal

37. Gabriel Kielland

38. Ingrid Kaistad-Sjødalstrand

39. Madelen Roxman Ueland

40. Per Silnes Tandberg

41. Margrete Kvalbein

42. Ingar Sagedal Bie

43. Bjørn Ring Opjordsmoen

44. Vidar Dagfinn Myhre

45. Eike Ziller-O11

46. Tittin Foss-Haneborg

47. Thomas Bedin

48. Halvor Torgersen

49. Trond Johan Valde

50. Hanne Grasmo

51. Svein Medhus

52. Vibeke Julsrud

53. Erik Skauen

.

Folkeaksjonen nei til mer bompenger

1. Terje Vegard Kopperud, Drammen

2. Christin J. Gerner – Mathisen, Bærum

3. Mette Algrim, Skedsmo

4. Harald Wessel-Berg, Drammen

5. Otto William Waale, Sarpsborg

6. Øivind Fjeldheim, Drammen

7. Tor Knutsen, Drammen

8. Tommy Karlsen, Øvre Eiker

9. Marcus Einarson Osen, Bærum

10. Kjell Åge Karlsen, Sarpsborg

11. Benedikte V. H. Lensberg

12. Anders Kibsgaard Lunde

13. Terje Hansen

14. Ivar Andersen

15. Anders Lover Næss

16. Robin Brekke Voss

17. Monica Keim Hansen

18. Martin Haug

.

Helsepartiet

1. Helene Spro, Sarpsborg

2. Lena Haugsnes, Strømmen

3. Jørn Tore Gulbrandsen, Åmot

4. Sam N. Møllerop-Allum, Vesterøy

5. Soen Eng Yap, Nes

6. Reidunn Hilde Vist, Drammen

7. Elisabeth Overaa, Drammen

8. Petter Kjærstad, Langhus

9. Lise Askvik, Leirsund

10. Michael Winger, Eidsvoll

11. Iren Skullerud Rokker

12. Marianne Askvik

.

Pensjonistpartiet

1. Ragnar Dahl, Frogn

2. Knut Erik Christophersen, Asker

3. Margit Ramsund, Drammen

4. Erik Leig Henni, Lillestrøm

5. Britt Hege Monsen Vestlie, Nannestad

6. Torgeir Sanden, Hønefoss

7. Mette Backer, Svelvik

8. Egidija Nilsen, Strømmen

9. Leif Wikstad, Nannestad

10. Janne Tucker, Drammen

11. Anneguri Solberg

12. Egil Sørensen

13. Torill Wenche Sveen

14. Vigdis Bjerknes